Upravit stránku
Můj dům, můj hrad. Vytvořte si takovou domácnost, ve které se budete cítit pohodlně a bezpečně. Velmi moderní je tzv. automatizace domácnosti, která propojí libovolné množství spotřebičů a zařízení v domě. Pro vás to znamená maximální komfort i úsporu energie. V tomto článku se zaměříme především na automatizaci ve stínění. 

Jak se vlastně chová automatizovaná domácnost? Přesně podle vašeho životního rytmu. Dokonale se přizpůsobí tomu, co právě doma děláte. Jestli spíte, čtete si oblíbenou knížku, jen tak odpočíváte, cvičíte nebo se třeba bavíte s přáteli. Dům je tu proto, aby vás ve všech těchto aktivitách podpořil. 

Stínění, alfa a omega každého bydlení 

Dříve trochu opomíjené stínění se dnes stále více řeší, a to nejenom u novostaveb. Je to dobře, protože právě stínění má podstatný vliv na komfort vašeho bydlení. A že si to neumíte představit, jak taková automatizace stínění funguje? Pojďme se na to podívat.

Všechno bude fungovat přesně tak, jak si nastavíte. Veškeré stínicí prvky, jako jsou venkovní žaluzie, předokenní rolety nebo markýzy pak ovládají inteligentní čidla reagující na slunce, vítr a déšť

Venkovní žaluzie Maron
  • Teplotní čidla oceníte hlavně v létě, při velkých vedrech. Jakmile teplota venku přesáhne vámi nastavenou hodnotu, automaticky se zatáhnou venkovní rolety (či žaluzie).
  • Některé systémy mají i světelná čidla. Využijete je zejména tehdy, kdy rádi vstáváte s východem slunce a jakmile se začne stmívat, potrpíte si na soukromí. I v tomhle vám inteligentní domácnost vyjde vstříc. 
  • Větrná čidla jsou tu hlavně kvůli bezpečnosti. Umisťují se na fasádu a poslouží především pro ochranu žaluzií, pokud vítr přesáhne určitou rychlost. Pak se žaluzie vytáhnou a nedojde k jejich poškození větrem. Větrné čidlo lze použít i u pergol, kde ale není až tolik nutné, protože pergola je proti větru poměrně odolná.
  • K markýzám pak doporučujeme otřesové čidlo, které se umisťuje na přední profil a snímá tak skutečné otřesy. Když přesáhnou určitou hodnotu, ramena markýzy se složí a ochrání ji před poškozením.

Možné jsou různé kombinace těchto čidel.

Dům pod naprostou kontrolou 

Nemusíte se bát, že by si snad dům žil „vlastním životem“. Pánem jste pořád vy. Jakmile dojde k pohybu stínění (či dalších prvků napojených na inteligentní domácnost), dostanete oznámení do aplikace v chytrém telefonu, tabletu nebo počítači. Zkrátka máte všechno pod kontrolou, ať jste v práci nebo třeba na dovolené. 

Pokud techniku osadíte radiově řízenými motory, pak doporučujeme připojit řídící jednotku TaHoma® od Somfy. Poté je možné doslova řídit celou domácnost, nejen stínění. Můžete si definovat různé scénáře, např. když teplota vystoupí nad určitou hodnotu, rolety se zavřou. Ochrana žaluzií při silném větru je tomuto scénáři nadřazena, aby byly žaluzie chráněny před poškozením větrem.

Automatizace domácnosti vám ušetří tisíce korun ročně 

Inteligentní domácnost zabrání jakémukoliv plýtvání energie. V případě vedra zatáhne stínění, takže nemusíte pouštět klimatizaci. V zimě zase využije sluníčka k ohřátí interiéru a automaticky pak přitopí na požadovanou teplotu. Ovládá také světla a spotřebiče. Už se nestane, že byste odešli z domu a něco nechali zapnuté. Díky tomu můžete ušetřit až několik tisíc korun za rok. Řeknete ano automatizované domácnosti? 


Venkovní žaluzie Maron
Společnost MARON CZ je předním dodavatelem stínicí techniky na českém trhu. Také je Somfy Expertem, což znamená, že venkovní žaluzie, rolety a další stínění lze propojit s chytrými systémy pro automatizaci domácnosti.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti