Logo FórumBydlení

Přejít na navigaci

+ Přidat inzerát

I toaleta může být příjemným místem

Aktualizace: 25. 01. '12, Vydáno: 18. 01. '12

Toaleta, i když je důležitou sounáležitostí kulturního bydlení, přesto je svým tématem trochu opomíjená. Ale zdání by mohlo klamat. Tohle bezpečné soukromí je stejně luxusní a na stejné úrovni, jako koupelna. Je tedy na nás, jak na komfort nahlížíme. Ne nadarmo se říká, že záchod napoví o člověku mnohé.

Designová toaleta a bidet

Designová toaleta a bidet


Co když máme koupelnu spojenou s WC? To bývá dilema většiny těch, kteří renovují sociální část bytu. WC spojené s koupelnou může leckdo považovat za nekomfortní prvek. Pokud tvoří rodinu jen dva členové, mohou volit variantu sloučeného klozetu. Je-li doma více členů rodiny, asi nebude šťastnou volbou kombinace obou.

Soukromá zóna se respektuje

Pokud máme v bytě dostatek místa, asi bychom se neměli rozpakovat vybudovat záchod jako samostatnou jednotku. A kdyby se tam vešlo ještě malé umyvadlo, je to ideální řešení a výhoda nejen pro členy rodiny, ale i pro návštěvy, kdy nemusí koupelnu  vůbec využít. Nemusíme se tak v ničem omezovat, když třeba pereme prádlo a koupelna momentálně supluje roli sušárny.

Komfortní vybavení se stává nezbytností

Závěsný klozet a bidet, není žádnou zvláštností, ale již zažitým vybavením WC, které působí vzdušně a hygienicky. Splachovací zařízení bývá vhodně zabudováno do zdi. O bidet je stále větší zájem, ale problémem je nedostatek prostoru v malých rekonstruovaných koupelnách, kam se bidet opravdu nevejde. Výrobci dovedou být kreativní a nalézat řešení, jak funkci bidetu nahradit.

Toaleta a bidet by měli tvořit nerozdělitelné duoToaleta a bidet by měli tvořit nerozdělitelné duo

Nejdostupnějším řešením je opatření klozetové mísy speciální baterií se sprškou, která supluje funkci bidetu. Avšak dokonalejším zařízením je elektronický bidet. Je to systém, který se montuje přímo na stávající záchodovou mísu a funkci klasického bidetu v mnohdy i předčí. Nejen, že zabezpečuje mytí, ale také dokonale vysuší proudem vzduchu. Systém se nastavuje podle individuální potřeby. Hydraulicky sklápěné sedátko může být navíc i vyhřívané.

O vlhkost i čistý vzduch na toaletě či v koupelně se postarají ventilátory a větrací jednotky . Toaleta se díky nim stane více než příjemným místem.

Možnost elektronického dálkového ovládání bidetu ocení tělesně postižení anebo nemocní lidé, kterým toto zařízení zajistí maximální samostatnost. Pro všechny zdravé lidi je bidet vítanou prevencí před nemocemi způsobenými nedostatečnou hygienou.

Po vzoru bidetu se u nás začíná prosazovat taky pisoár, který není v rodinách něčím ojedinělým. Řeší to zároveň problém manipulace se záchodovým prkénkem a případných konfliktů v rodině. Praktickou a hygienickou součástí typů domácích pisoárů je poklop, který vypadá esteticky a brání šíření bakterií

Autor: Jiřina Nováková

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód RCY481.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód TEM492.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (1)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód FDZ831.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Přesně tak, je to jedna z nejdůležitějších místností v bytě. A aby se stala i místem příjemným je zapotřebí ji odvětrávat.Pokud v této místnosti máte okno, je problém menší, nikoli ale vyřešen. Okno prostě na všechny zápachy a vlhkost vždy nestačí a proto je třeba si pomoci odtahovým ventilátorem. Široký výběr kvalitních ventilátorů naleznete v internetovým obchodě www.ventilatory-shop.cz . Tento obchod je APC organizací vyhlášen jako kvalitní firma a proto Vám mile rádi pomůžou i se samotným výběrem.
Úvodní strana I toaleta může být příjemným místem

Promiňte, ale nemáte nainstalován flash plug-in.copyright © 2010 brána-bydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohláąení o přístupnosti | Mapa stránek