Logo FórumBydlení

Přejít na navigaci

+ Přidat inzerát

Výběr domu podle typu pozemku

Aktualizace: 05. 02. '19, Vydáno: 25. 01. '19

Jste v situaci, kdy už máte pozemek, ale ještě nemáte vybraný dům, který na něm bude stát? Nebo jste pozemek dostali darem a plánujete, že si na něm vybudujete bydlení? Základem je vybrat takový dům, který bude pozemku sedět. Protože pak bude sedět i vám.


Když rozhoduje velikost

O výběru domu nepochybně rozhoduje velikost pozemku. Ve městech a na okrajích měst jsou k dispozici spíše menší pozemky s rozlohou kolem 600 m2. A protože si dům většinou pořizujeme kvůli tomu, abychom měli vlastní zahradu, musíme si předem rozmyslet, jestli upřednostníme plochu domu nebo zahrady.

Na malé pozemky se zpravidla nehodí bungalovy, které mají velkou zastavěnou plochu. Pokud ale toužíte po jednopodlažním domě, počítejte s tím, že ho budete mít na úkor zahrady. My vám doporučujeme patrové domy. Ideální je například naše typová řada KUBIS . Tyto moderní typové domy mají malou zastavěnou plochu, ale velkou podlahovou plochu. Nemají zkosené stropy v horním patře, a tak nemusíte řešit nábytek na míru a další záležitosti typické pro podkroví.

Až budete plánovat, koukejte nejen na zastavěnou plochou domu. Značnou část zahrady zaberou chodníky, terasa, stání pro auto a drobné stavby na pozemku. S tím vším musíte počítat. Na zeleň pak zbude mnohem méně místa.

Dřevostavba KUBIS 632 od RD RýmařovDřevostavba KUBIS 632 od RD Rýmařov

Máte čtvercový pozemek? Gratulujeme!

Zásadní je pro výběr domu také tvar pozemku. Problémové bývají úzké pozemky („nudle“) a také různě zkosené pozemky. Za ideální pak považujeme čtvercové parcely nebo obdélníkové s poměrem stran 3:2. Vhodný tvar pozemku je dokonce důležitější než jeho velikost. Protože na co vám bude dvě stě metrů dlouhý pozemek, který je jen patnáct metrů široký…

Na čtvercové a obdélníkové pozemky doporučujeme řadu typových domů LARGO NOVA . A kdo má rád luxus, rozhodně si musí prohlédnout naši nejnovější řadu EXCLUSIVE .

A co sousedé a stavební úřad?

Určitě to neradi uslyšíte, ale podobu, a dokonce i umístění vašeho domu mohou značně ovlivnit sousedé a místní stavební úřad. Sousedé vás mohou omezit například v rozmístění oken, umístění terasy, vzdálenosti od hrany pozemku (což může být problém hlavně v případě úzkého pozemku). Stavební úřad ovlivňuje tvar domu, typ střechy, barvu fasády nebo třeba dodržení uliční čáry. Ještě, než začnete vybírat dům, zjistěte si proto všechna možná omezení. Ušetří vám to pak zbytečné starosti.

Autor: Martina Skutilová

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód VJT835.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód ECV164.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (4)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód VTC846.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Moc pěkný článek. Děkuji za inspiraci, zrovna se chystám zařizovat si čtecí koutek a k tomu potřebuji nějakou lampu. Rozhodovala jsem se mezi stolní a stojací, ale nakonec vyhraje asi ta stojací lampa. I když, nic ještě není pevně rozhodnuté :)

Díky moc za článek! Nevíte, kde by se dali pořídit kvalitní sekačky na trávu? Díval jsem se zatím třeba sem: http://www.gardentech.cz/shop/travni-sekacky Máte s tím obchodem zkušenosti, nebo byste mi doporučili nějaký jiný?

Docela obsáhlou inspirativní fotogalerii najdete zde http://www.living.cz/galerie/obyvaci-pokoje-inspirace-fotogalerie.html

Existují i radiátory se zrcadlem. Máme ho ve verandě, je to Koratherm Reflex. Jelikož je naše veranda malá, řešili jsme umístění šatní skříně, radiátoru a velkého zrcadla. Vůbec nás nenapadlo, že něco takového existuje. Náhodou jsem potkal spolužáka ze ZŠ, který je topenář. Svěřil jsem se mu se svým problémem a on mi hned tento radiátor nabídnul. Nakonec došlo k tomu, že topení v našem domku realizovala jeho firma.

Komentáře
Úvodní strana Výběr domu podle typu pozemku

Promiňte, ale nemáte nainstalován flash plug-in.copyright © 2010 brána-bydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohláąení o přístupnosti | Mapa stránek