Logo FórumBydlení

Přejít na navigaci

+ Přidat inzerát

Řízené větrání Vám zajistí komfort v létě i v zimě

Aktualizace: 02. 01. '19, Vydáno: 27. 12. '18

Zná to každý. Letní parna, ve kterých se dá i těžko dýchat, natož větrat. V zimě zase doma potřebujete čerstvý vzduch, ale zároveň nechcete přijít o cenné teplo. Co byste řekli na větrání se zavřenými okny ? V dřevostavbách od RD Rýmařov je to reálné.

Řízené větrání v interiéru

Řízené větrání v interiéru


Izolace není všechno

Energeticky úsporné novostavby jsou dnes takřka standardem. Domy jsou perfektně izolované, zateplené a poskytují tak ideální tepelnou pohodu. V takovýchto domech se však často setkáváme s tím, že majitelé neumějí správně větrat. Otevřít jednou denně na pět minut okna opravdu nestačí. Proto jsme domy s označením Smart opatřili chytrým systémem SIEMENS Synco Living.

Jak funguje řízené větrání

domech RD Rýmařov  najdete inteligentní řízené vytápění a větrání SIEMENS Synco Living. Jedná se o větrací přetlakovou jednotku, která nasává čerstvý vzduch zvenčí a přivádí ho do interiéru. V zimě jednotka studený vzduch zvenčí ohřívá a dovnitř pouští svěží, ale teplý vzduch. V létě může jednotka fungovat přesně naopak – interiér chladit. Záleží jenom na Vás, jak si větrání nastavíte. Pracuje automaticky.

V každé místnosti si můžete nastavit jinou teplotu, Synco Living si s tím poradí. Udržuje totiž konstantní teplotu v poměrně úzkém pásmu (maximální odchylka teplot je 0,2 °C, na rozdíl od běžných termostatů, kde je odchylka 1 °C). Systém automaticky snižuje teplotu v noci. Díky těmto faktorům výrazně šetří výdaje za vytápění.

Co dalšího umí Synco Living?

Systém hlídá nejen dostatečné větrání v domě, ale také kvalitu ovzduší. Jeho součástí jsou čidla hladiny CO2. Pokud zjistí, že jsou hodnoty oxidu uhličitého příliš vysoké (těžký, vydýchaný vzduch), automaticky se zapíná a začíná větrat. Stejným způsobem systém reaguje na činnosti obyvatel domu. Pozná, že má vyvětrat třeba po koupání nebo vaření.

Synco Living lze propojit nejen s vytápěním a větráním, ale i s klimatizací, roletami, alarmem nebo osvětlením. Pokud máte chytrý telefon, můžete jím ovládat celý systém a zcela si tak zautomatizovat domácnost.

Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód CNA835.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód MBG596.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (4)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód LMF163.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Moc pěkný článek. Děkuji za inspiraci, zrovna se chystám zařizovat si čtecí koutek a k tomu potřebuji nějakou lampu. Rozhodovala jsem se mezi stolní a stojací, ale nakonec vyhraje asi ta stojací lampa. I když, nic ještě není pevně rozhodnuté :)

Díky moc za článek! Nevíte, kde by se dali pořídit kvalitní sekačky na trávu? Díval jsem se zatím třeba sem: http://www.gardentech.cz/shop/travni-sekacky Máte s tím obchodem zkušenosti, nebo byste mi doporučili nějaký jiný?

Docela obsáhlou inspirativní fotogalerii najdete zde http://www.living.cz/galerie/obyvaci-pokoje-inspirace-fotogalerie.html

Existují i radiátory se zrcadlem. Máme ho ve verandě, je to Koratherm Reflex. Jelikož je naše veranda malá, řešili jsme umístění šatní skříně, radiátoru a velkého zrcadla. Vůbec nás nenapadlo, že něco takového existuje. Náhodou jsem potkal spolužáka ze ZŠ, který je topenář. Svěřil jsem se mu se svým problémem a on mi hned tento radiátor nabídnul. Nakonec došlo k tomu, že topení v našem domku realizovala jeho firma.

Komentáře
Úvodní strana Řízené větrání Vám zajistí komfort v létě i v ziměcopyright © 2010 brána-bydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohláąení o přístupnosti | Mapa stránek