Logo FórumBydlení

Přejít na navigaci

+ Přidat inzerát

Efektivní řešení rozvodů odpadů a vody

Aktualizace: 19. 09. '18, Vydáno: 18. 09. '18

Rozvody odpadu a vody jsou nenápadnou částí našeho domova. Pokud je s nimi ale něco v nepořádku, poznáme to až moc dobře. Chybná instalace, závada, nebo podcenění materiálu může způsobit dalekosáhlé problémy. Zničit nové podlahy, nábytek, nebo dokonce elektroniku a další domácí vybavení.


Přemýšleli jste nad tím, jak fungují rozvody odpadů a vody v dřevostavbách ? Nejde o nic speciálního. V dřevostavbách se rozvody vody a odpadu realizují velmi obdobným způsobem jako ve zděných domech. Jediný rozdíl tkví v tom, že všechny rozvody v dřevostavbě instalujeme podlahou. Ve zděných domech se naopak často využívá prostor zdí. 

Neporušením stěn však zajistíme souvislou skladbu obvodových zdí. Tím podpoříme skvělé izolační vlastnosti, které k energeticky úsporným stavbám patří. Opatřením navíc snižujeme riziko poničení konstrukce domu v případě havárie potrubí.

Řešení v dřevostavbách RD Rýmařov

• Studenou i teplou vodu rozvádíme pomocí plastových trubek, které obalujeme izolací z pěny.

• Kanalizace se skládá z klasických HT trubek a sahá přibližně 30 cm pod horní hranu stavby.

Majitel dřevostavby si sám zajistí napojení na kanalizaci a přívod vody. Rozvody uvnitř domu jsou součástí dodávky dřevostavby na klíč .

Studna bude pro úspornou domácnost výhrou

Pokud toužíte po šetrném bydlení, zajímejte se o vybudování vlastní studny. V ideálním případě můžeme doporučit instalaci dvojího rozvodu - z řádu i z vlastní studny. Studniční voda je ideální pro připojení k pračce, na WC, nebo na venkovní použití pro zalévání zahrady.

Nejenže je studniční voda levnější, často bývá navíc i chutnější než voda z vodovodního řádu. A vy se tak vyhnete nakupování a skladování neekologických petlahví, které nahrazují nedobrou městskou vodu. Natočit si studniční vodu je také mnohem pohodlnější, než používat moderní filtrační konvice. Vodu stačí natočit z kohoutku a nemusíte čekat na zdlouhavé přefiltrování, ani myslet na pravidelnou výměnu nákladných filtrů.

Autor: Lucie Nádeníková

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód IKT339.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód MBU456.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (4)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód UWB881.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Moc pěkný článek. Děkuji za inspiraci, zrovna se chystám zařizovat si čtecí koutek a k tomu potřebuji nějakou lampu. Rozhodovala jsem se mezi stolní a stojací, ale nakonec vyhraje asi ta stojací lampa. I když, nic ještě není pevně rozhodnuté :)

Díky moc za článek! Nevíte, kde by se dali pořídit kvalitní sekačky na trávu? Díval jsem se zatím třeba sem: http://www.gardentech.cz/shop/travni-sekacky Máte s tím obchodem zkušenosti, nebo byste mi doporučili nějaký jiný?

Docela obsáhlou inspirativní fotogalerii najdete zde http://www.living.cz/galerie/obyvaci-pokoje-inspirace-fotogalerie.html

Existují i radiátory se zrcadlem. Máme ho ve verandě, je to Koratherm Reflex. Jelikož je naše veranda malá, řešili jsme umístění šatní skříně, radiátoru a velkého zrcadla. Vůbec nás nenapadlo, že něco takového existuje. Náhodou jsem potkal spolužáka ze ZŠ, který je topenář. Svěřil jsem se mu se svým problémem a on mi hned tento radiátor nabídnul. Nakonec došlo k tomu, že topení v našem domku realizovala jeho firma.

Komentáře
Úvodní strana Efektivní řešení rozvodů odpadů a vodycopyright © 2010 brána-bydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohláąení o přístupnosti | Mapa stránek