Logo FórumBydlení

Přejít na navigaci

+ Přidat inzerát

Jak vymalovat ložnici? Jde to i s důvtipem

Aktualizace: 06. 08. '18, Vydáno: 03. 08. '18

Symbolika barev na nás velmi působí, ovlivňuje naši náladu, a dokonce i spánek. Obklopit se tím, co nám je nejpříjemnější, je zásadní zejména v ložnici. Jakou ji vymalovat? Inspirujeme vás!

Jak vymalovat ložnici

Jak vymalovat ložnici


Barvy nás uklidňují a hladí po duši. Funguje to ale i naopak

Hned zpočátku si musíme říct, že příliš veselé a rušivé barvy nejsou v ložnici moc žádoucí. Jaké pocity ve vás třeba vyvolává křiklavě žlutá místnost s veselými doplňky? Nebo naopak rudě vymalovaná s výrazným nábytkem? Ať už jsou ty pocity jakékoliv, určitě se nechýlí k relaxaci a klidu, který bychom po ložnici měli chtít.


Do ložnice se hodí klidnější barvy a jejich tóny. Sáhněte po béžové, šedé nebo světle fialové.
Myslete i na odstíny. Protože barvy dokážou místnost opticky zmenšit i zvětšit, měli bychom být při výběru malby střídmější, nevymýšlet přílišné kreativní vzory a kombinace. Ideální jsou pak různé odstíny bílé, šedé a hnědé. 

Není-li však světlá barva to, po čem vaše srdce touží, i v tmavých barvách při výběru malby do ložnice najdete to potřebné. Jen slaďte všechny doplňky a nábytek do ložnice, aby nevypadala kombinace příliš smutně. Tmavá stěna v kombinaci se světlým nábytkem naopak bude působit útulně. Postel, noční stolky, komoda a skříně pak mohou vzít roli zástupce světlých tónů.


Jak na nás působí barvy na stěnách

  • Modrá – uklidňuje, působí chladně. Dávejme proto pozor na příliš syté odstíny.
  • Fialová – u této barvy hodně záleží na odstínu. Může být elegantní a příjemná, ale také chladná a rušivá.
  • Zelená – podporuje náš odpočinek. Když bude však moc tmavá, může rozrušovat.
  • Červená – světlé tóny červené v nás probouzejí vášeň.
  • Oranžová – veselá barva, která podporuje energii a pomáhá při vstávání.
  • Hnědá – kombinace hnědé a béžové či šedé působí velmi elegantně, útulně a klidně.

Poslechnete trendy…?

Jak vymalovat ložnici se řada lidí rozhoduje podle toho, co zrovna letí. Dnes moderní ložnici doplňují smetanové tóny, béžová, bílá, hnědá a šedá. Perfektně je pak doplňují jemné odstíny modré, zelené, fialové a růžové.

A jak tedy vypadá moderní ložnice? Jako místnost, která náš uklidňuje. Je vzdušná a nestíněná. Barvy v nás probouzejí příjemné pocity. Takové barvy jsou třeba modrá, zelená a fialová. Dejte si ale pozor, neměly by být moc dominantní a syté. Skvěle budou vypadat na doplňcích.


Pozor na překombinace

Až budete plánovat, jak by měla vypadat vaše ložnice, dejte si pozor na přílišné kombinování. Ideální je propojit v celém interiéru ložnice 2-3 barvy a jich se držet. Jedna může být jako základní a druhá a třetí jako doplňkové – využijete je na vázách, závěsech, lampičkách nebo třeba obrazech.

Jak vymalovat strop

Přemýšlíte, zda máte do barvy stěny zahrnout i strop? Dejte si pozor a dobře to promyslete. Když jej vymalujete bíle, prostor bude vzdušnější a vyšší. Když bude vymalovaný jako zbytek pokoje, celý pokoj se smrskne a bude menší. Někdo ale právě takovéto řešení oceňuje a zdá se mu útulné a pro ložnici ideální. Záleží proto jen na vás.

Autor: Jana Batelková

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód JHD118.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód PMS997.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (4)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód BZR781.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Moc pěkný článek. Děkuji za inspiraci, zrovna se chystám zařizovat si čtecí koutek a k tomu potřebuji nějakou lampu. Rozhodovala jsem se mezi stolní a stojací, ale nakonec vyhraje asi ta stojací lampa. I když, nic ještě není pevně rozhodnuté :)

Díky moc za článek! Nevíte, kde by se dali pořídit kvalitní sekačky na trávu? Díval jsem se zatím třeba sem: http://www.gardentech.cz/shop/travni-sekacky Máte s tím obchodem zkušenosti, nebo byste mi doporučili nějaký jiný?

Docela obsáhlou inspirativní fotogalerii najdete zde http://www.living.cz/galerie/obyvaci-pokoje-inspirace-fotogalerie.html

Existují i radiátory se zrcadlem. Máme ho ve verandě, je to Koratherm Reflex. Jelikož je naše veranda malá, řešili jsme umístění šatní skříně, radiátoru a velkého zrcadla. Vůbec nás nenapadlo, že něco takového existuje. Náhodou jsem potkal spolužáka ze ZŠ, který je topenář. Svěřil jsem se mu se svým problémem a on mi hned tento radiátor nabídnul. Nakonec došlo k tomu, že topení v našem domku realizovala jeho firma.

Komentáře
Úvodní strana Jak vymalovat ložnici? Jde to i s důvtipem

Promiňte, ale nemáte nainstalován flash plug-in.copyright © 2010 brána-bydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohláąení o přístupnosti | Mapa stránek