Logo FórumBydlení

Přejít na navigaci

+ Přidat inzerát

Chraňte se před nechtěnými návštěvníky dočasným pletivem

Vydáno: 27. 03. '18

Potřebujete zabezpečit staveniště? Nebo vymezit pozemek na dobu, než se rozhodnete pro definitivní styl a podobu oplocení? Pro tyto účely je dočasné oplocení vynikající volbou. Nemusíte mít zrovna strach, že vám někdo ukradne lopatu nebo zúží zásoby cihel. Mnohem horší je nebezpečí cizího úrazu na vašem pozemku. I pokud nehodu nezpůsobíte, vina může padnout na vaši hlavu a způsobit nepříjemnosti. 

Dočasné oplocení

Dočasné oplocení


Snadno, rychle a za pár korun

Předcházejte takovým případům pomocí dočasného oplocení. Je to levný dostatečně účinný, a proto efektivní způsob ochrany pozemku. Mezi další výhody patří nízké náklady na pletivo i možnost svépomocné realizace. Přinášíme vám několik tipů, jak vybrat vhodné pletivo a plot si sami postavit. Přečtěte si náš postup při výrobě oplocení.

Dočasné oplocení je někdy označováno i jako mobilní. Je snadno demontovatelné a můžete jej nahradit stálou variantou a pletivo znovu použít tam, kde bude potřeba.

K realizaci vám postačí

 • Svařované pletivo 
 • Dřevěné kůly (10 cm-dub, akát)
 • Plotové U skoby
 • Štípací kleště
 • Kladivo a palice
 • Zemní motorový/ruční vrták
 • Provázek, pásmo a kolíky

Postupujte podle návodu

Pomocí kolíků a provázku (nebo vyvápnění) si vytyčte pozemek a vyznačte díry na kůly pro plotová pole. Pak vyvrtejte otvory ve velikosti o něco menší, než je průměr dřevěných kůlů, aby se po zatlučení neviklaly.

Zatlučte kůly do země palicí do hloubky cca 40 cm pro dobrou stabilitu. Rohový a pak každý pátý kůl opatřete postranními podpěrami. Natáhněte mezi ně horní vodící lanko k udržení konstantní výšky plotu. A pak už jen roli s pletivem připevněte k prvnímu kůlu pomocí U skob. U počátečního kůlu použijte 8-12 svorek, u dalších postačí 4-8 kusů. A voilá! Oplocení je hotové.

Přečtěte si pár tipů na závěr

 1. Pro jílovitý podklad použijte motorový vrták.
 2. Při natažení vodícího lanka vytvořte i záchytné body mezi začátkem a koncem.
 3. Při uchycování pletiva připevňujte skobičky v různých směrech (křížem).
 4. Stejně můžete postavit i oplocenku. Stačí vyměnit dočasné pletivo za pletivo pro zvěř - inspirujte se v článku.

Autor: Lucie Nádeníková

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód ZNX512.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód APU117.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (4)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód HIP163.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Moc pěkný článek. Děkuji za inspiraci, zrovna se chystám zařizovat si čtecí koutek a k tomu potřebuji nějakou lampu. Rozhodovala jsem se mezi stolní a stojací, ale nakonec vyhraje asi ta stojací lampa. I když, nic ještě není pevně rozhodnuté :)

Díky moc za článek! Nevíte, kde by se dali pořídit kvalitní sekačky na trávu? Díval jsem se zatím třeba sem: http://www.gardentech.cz/shop/travni-sekacky Máte s tím obchodem zkušenosti, nebo byste mi doporučili nějaký jiný?

Docela obsáhlou inspirativní fotogalerii najdete zde http://www.living.cz/galerie/obyvaci-pokoje-inspirace-fotogalerie.html

Existují i radiátory se zrcadlem. Máme ho ve verandě, je to Koratherm Reflex. Jelikož je naše veranda malá, řešili jsme umístění šatní skříně, radiátoru a velkého zrcadla. Vůbec nás nenapadlo, že něco takového existuje. Náhodou jsem potkal spolužáka ze ZŠ, který je topenář. Svěřil jsem se mu se svým problémem a on mi hned tento radiátor nabídnul. Nakonec došlo k tomu, že topení v našem domku realizovala jeho firma.

Komentáře
Úvodní strana Chraňte se před nechtěnými návštěvníky dočasným pletivem

Promiňte, ale nemáte nainstalován flash plug-in.copyright © 2010 brána-bydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohláąení o přístupnosti | Mapa stránek